İlk olarak, 1996 yılında İstanbul’da “Yılmaz İnşaat” inşaat sektöründe faaliyet göstermek üzere yola çıktık. İnşaat ve Taahhüt hizmetlerimiz devam ederken,
2000 yılından itibaren “Etiman Madencilik” madencilik sektöründe de hizmet vermeye devam ettik.

2014 yılında, “Etiman Grup İnşaat” olarak, Proje geliştirme, İnşaat Taahhüt, Hafriyat, Mimarlık ve Mühendislik hizmetleri ile kalite ve teknoloji odaklı yapılarıyla hizmet ağımız zamanla tüm Türkiye’ye yayarak, ülke ekonomisine katma değer sağlayan bir firma olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2019 yılı ilk dönemi itibariyle de “Sarp Stroy LTD.” olarak tüm faaliyetlerimiz ile Bulgaristan ülkesinde hizmetlerimizde devam etmekteyiz.

Türkiye’nin sayılı büyük firmalarından olan, Etiman Grup Ailesi bireysel ve kurumsal anlamda birçok proje geliştiren güçlü ekip ve ekipmanları ile birçok projeye imza atmış ve adından sıkça bahsettirmiş, günün tüm teknoloji imkânlarını ve inovasyonu takip ederek gelişmektedir.

Nitelikli büyümeyi hedefleyerek çalışmalarımızı sürdürürken, gelişen teknoloji ve ar-ge ile inşaat sektörünün gelişmelerini de yakından takip ediyoruz.
Bugünün ihtiyaçlarını ve yarının ihtiyaçlarını harmanlayarak yapılar üretiyor, sunduğumuz hizmetlerin tamamında başta son kullanıcı olmak üzere tüm çözüm ortaklarımız ve paydaşlarımızın memnun kalması için özen gösteriyoruz.

 

İnovatif yapılar üretmenin yanı sıra, kullanılabilirlik anlamında da ciddi ön etütler yaparak, inşaat sektörünün önemli aktörlerinden birisi haline geliyoruz. Ayrıca işinde uzman kadromuz, mühendislerimiz ve son teknolojiye sahip ekipmanlarımız
ile İstanbul’un önemli inşaat projelerine de öncülük ediyoruz.

 

Bireysel ve kurumsal anlamda birçok proje geliştirirken, markamız olan Etiman Grup İnşaat A.Ş. ‘nin sektör içinde en iyi şekilde temsil edilmesi için çalışıyoruz.Kurumsal Fabrika, Tesis, Depo, Toplu Konut, Alt Yapı, İKSA inşaatlarında hizmet veriyor, çevreci yapılar inşaa ediyoruz.
2000 yılında başladığımız madencilik alanında ise, Mmaden araştırma ve tetkik çalışmaları yürütüyor, maden sahalarımızda ülke ekonmisine değer katacak yatırımların yanı sıra geleceğin madencilik teknolojilerini kullanarak araştırmalar yapıyoruz.